Drużyna niebieska pod wodzą trenera Andrzeja Łakomiaka rozegrała w sobotę spotkanie towarzyskie z Akademią Piłkarską Reissa Wieruszów. Chłopcy zanotowali naprawdę solidny występ.

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:00 na boisko szkolnym. Obie drużyny rywalizowały w systemie 9×9, czyli na pełnej szerokości boiska oraz z przepisem dotyczącym spalonego.

Nasi zawodnicy dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko strzelili pierwszą bramkę. Później niestety w królewskie szeregi wkradło się rozprężenie, a na murawie pojawił się chaos, a to od razu wykorzystali przeciwnicy strzelając trzy bramki. Przed przerwą Królewscy zdołali zdobyć jeszcze jednego gola.

Po krótkiej reprymendzie trenera Andrzeja i wskazówkach dotyczących dalszego przebiegu spotkania drużyna mocno zabrała się do pracy i od razu zdołała doprowadzić do remisu, zdobywając dwa trafienia, a następnie wyszła na prowadzenie kilkoma bramkami.

Wychowankowie naszej akademii coraz częściej próbowali konstruować w miarę składce akcje, pomimo tego, że murawa na boisku szkolnym nie pomagała w tym elemencie.

W związku z tym, iż spotkanie rozgrywane zostało w kategorii młodzika, podajemy wynik końcowy: 11-8 na korzyść Królewskich Złoczew.

Gratulujemy zarówno naszym zawodnikom, jak i drużynie AP Reissa Wieruszów.

Partnerzy główni akademii