W miniony weekend dwie nasze drużyny rywalizowały na swoim boisku z GKS’em Siemkowice. Zwodnicy z zespołów młodzik U13, a także orlik U11 otrzymali sporo minut grania.

Jako pierwsi wystąpili na murawie młodsi piłkarze. Królewskie orliki w połączeniu z grupą żaków rocznika 2014 rozegrali spotkanie trwające półtorej godziny. Starcie toczyło się w systemie 7×7. Nasi wychowankowie potrafili w interesujący sposób rozgrywać piłkę i budować akcje ofensywne, a co ważniejsze wszystko działo się poprzez krótkie rozegranie akcji od bramkarza, na co szczególną uwagę zwracają nasi trenerzy w procesie treningowym.

Mecz był bardzo wyrównany. Chłopcy momentami popełniali proste błędy, jednakże właśnie po to rywalizują z innymi zespołami, aby mieć materiał do analizy i wyciągania wniosków.

Bardzo podobnie wyglądał mecz grupy młodzika – wyrównana walka toczyła się zaraz po zakończeniu pierwszego pojedynku. Warto podkreślić, że w spotkaniu debiutowało w naszych barwach kilku nowych piłkarzy, którzy dopiero co dołączyli do akademii.

Trener Andrzej Łakomiak miał możliwość obserwacji nowych zawodników i sprawdzenie, w jaki sposób radzą sobie w meczu.

W obydwóch spotkaniach trenerzy nie liczy wyniku.

Partnerzy główni akademii