Dwie grupy Królewskich Złoczew: czerwona (u9) oraz żółta (u11) zmierzyły się w środę w Wieruszowie z miejscową Prosną. Było to pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej.

Obie grupy rozpoczęły swoją rywalizację o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Sportowej 4, a całość trwała około półtorej godziny. Każdy zawodnik otrzymał więc sporo minut, by zaprezentować swoje umiejętności.

Starsi chłopcy pod wodzą trenera Patryka Pijanki spisali się naprawdę dobrze i rozegrali solidne zawody. Cieszy fakt, że wśród zawodników widać duży postęp – coraz lepiej radzą sobie oni w prowadzeniu akcji, podaniu piłki do partnera w wolnej przestrzeni czy samej szybkości i płynności prowadzenia gry.

Nieco gorzej wypadła tego dnia grupa czerwona, która wyraźnie była myślami jeszcze na wakacjach. Chłopcom gra zupełnie się nie kleiła, brakowało wielu elementów, do których zawodnicy tego rocznika przyzwyczaili nas na co dzień. Wiemy jednak, że gorsze momenty zdarzają się nawet najlepszych graczom. Nasi piłkarze na pewno będą chcieli szybko wyciągnąć wnioski i wraz z trenerem Łukaszem Łakomiakiem poprawią swoje błędy na treningach.

Kolejne spotkania z udziałem naszych piłkarzy już w sobotę. Grupy czerwona (u9) oraz zielona (u8) zmierzą się na orliku w Złoczewie z WKS’em Siatkarzem Wieluń. Początek meczów o 10:00.

Partnerzy główni akademii