W sobotę trzy drużyny Królewskich Złoczew zagrały mecze sparingowe w Łodzi. Naszymi przeciwnikami był dobrze znany nam BS Talent. Spotkania rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych.

Jako pierwsi na murawę wyszli najmłodsi piłkarze, czyli chłopcy urodzeni w roczniku 2015 oraz młodsi. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:00 i trwała półtorej godziny na dwóch boiskach jednocześnie. Dla niektórych naszych zawodników był to pierwszy w historii mecz piłkarski.

Pojedynek obfitował w wiele ciekawych akcji, a piłka – jak to w tej kategorii wiekowej – bardzo często potrafiła znaleźć drogę do bramki.

Zaraz po naszych najmniejszych wychowankach do boju ruszyła grupa czerwona, czyli zaprawiona już w rywalizacji drużyna z rocznika 2014. Chłopcy jak zwykle pokazali, że potrafią grać widowiskowo i pięknie dla oka. Z pewnością cieszy nas fakt, że piłkarze coraz częściej dostrzegają plusy gry zespołowej, potrafią odnaleźć lepiej ustawionego kolegę i wykorzystać to do zdobywania bramek.

Na zakończenie piłkarskiego dnia na boisku zameldował się trener Andrzej z ekipą 2010/11. Pomimo braków kadrowych i licznych nieobecnościach nasi wychowankowie nie odpuścili i rozkręcali się z minuty na minutę po dość niemrawym początku. Na koniec spotkania każdy z zawodników schodził zadowolony z siebie, a to świadczy o tym, że pomimo iż trenerzy obu klubów nie liczyli wyników, nasi gracze mieli świadomość, że zagrali dobre zawody.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przyjazd z dzieciakami i za gorący doping.

Kolejne emocje w wykonaniu naszych zawodników już niebawem.