W dniach 18-19 czerwca Królewscy Złoczew wraz z zaproszonymi gośćmi bawili się na turniejach piłkarskich z okazji pierwszych urodzin naszego klubu. Na stadionie w Złoczewie wystąpiło aż 26 zespołów. Nie brakowało również innych atrakcji, które przyciągnęły wielu mieszkańców miasta i okolic.

Piątek

Tego dnia osiem zespołów wystąpiło w turnieju nocnym. W meczu finałowym po serii rzutów karnych zwyciężyła ekipa Goł Trans Złoczew. Na drugiej pozycji zmagania zakończyła drużyna Drink Team. W małym finale Oldboys Wołczyn uległ zespołowi Dany-Bruk.

Nagrody przy nowym, w pełni profesjonalnym oświetleniu na stadionie przy ul. Lututowskiej, rozdali wspólnie prezes Królewskich Złoczew Łukasz Łakomiak i Burmistrz Dominik Drzazga, który imprezę objął honorowym patronatem.

– Podczas meczów było naprawdę wiele emocji – komentuje Łukasz Łakomiak. – Turniej nocny już na stałe wpisał się w harmonogram wydarzeń w naszym mieście. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie już na nowej murawie. Cieszymy się, że włodarze miasta inwestują w sport i infrastrukturę. Dzięki temu możemy z dumą pokazywać przyjeżdżającym do nas ludziom nasze miasto i fajne warunki, w jakich trenujemy.

Zmagania na murawie nie były jedyną atrakcją tego dnia. Dla dzieci pojawiła się dmuchana zjeżdżalnia. W bufecie można było zjeść lody, wypić lemoniadę i zafundować sobie piłkarskiego balona. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również nasza loteria fantowa.

Sobota

Od samego poranka wystartowaliśmy z turniejami dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Na dwóch mniejszych boiskach swoje zmagania toczyły dzieci urodzone w roczniku 2012 (oraz młodsze), a na jednym dużym placu gry rywalizowali zawodnicy z rocznika 2010 (oraz młodsi).

W obydwóch turniejach zagrały ekipy Królewskich Złoczew. Poza drużynami gospodarzy na murawie pojawiły się również drużyny: (2012) SMS Łódź I, SMS Łódź II, FC BONUS, Olimpia Koło, Płomień Makowiska, Piłkarska Akademia Lututów, Victoria Szadek, KORAB Łask, Prosna Wieruszów, MKS Zduńska Wola, Młodzi Piłkarze, (2010) BS Talent Łódź Żółci, BS Talent Łódź Czarni, FC BONUS, Victoria Szadek, Piłkarska Akademia Lututów.

Wszyscy zawodnicy na koniec turniejów otrzymali złote medale. Nie prowadzono klasyfikacji końcowej.

W sobotę furorę zrobili także druhowie z OSP Złoczew, którzy przygotowali dla dzieciaków pokaz strażacki. Piłkarze i kibice mogli sprawdzić się w „gaszeniu pożaru” i wejść do wozów strażackich. Tego dnia również funkcjonował bufet, a z racji panujących upałów największym zainteresowaniem cieszyły się lody.

Szczególne podziękowania składamy na ręce firmy „Marmoni” Złoczew, która obsługiwała posiłki dla dzieci, wystawiła parasole oraz użyczyła niezbędnego sprzętu do organizacji turniejów.

Partnerzy główni akademii