Podopieczni trenera Andrzeja Łakomiaka w weekend 27-28 maja wystąpili na dwudniowym turnieju Progress Cup, w którym brały udział zespoły z całej Polski.

Młodzi Królewscy rozpoczęli mecze sobotnim porankiem i toczyli swoje boje aż do popołudnia. Tego dnia naszymi przeciwnikami były zespoły: AP Champions Końskie, Akademia ŁKS’u, Akademia GKS’u Bełchatów, Parasol Wrocław oraz Piast Piastów. Podczas pierwszego dnia turnieju Królewscy zdobyli jeden punkt remisując z zespołem z AP Champions.

W niedzielę piłkarze ze Złoczewa zagrali kolejno z: Jaguarem Gdańsk oraz KKS Koluszki. Fazę wstępną nasi wychowankowie zakończyli na 7. miejscu.

Półfinał o miejsce 5. Królewscy przegrali nieznacznie z Parasolem Wrocław (2:1), ale później w meczu o 7. miejsce po serii rzutów karnych pokonali AP Champions Końskie. Nasi chłopcy prowadzili w spotkaniu 2:0, jednak szybko stracili dwie bramki tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Był to pierwszy wyjazd na dwudniowy zespołu złożonego z zawodników z rocznika 2015 oraz pierwszy z klasyfikacją końcową. Cieszymy się, że nasi zawodnicy mogli przeżyć wspaniałe chwile na piłkarskim boisku, jak i poza nim. Oprócz rywalizacji chłopców wraz z trenerami Andrzejem i Łukaszem czekały liczne atrakcje: Dni Kleszczowa, lody, wyjście na dmuchańce czy gra w kręgle.

Z pewnością nie był to ostatni tego typu wyjazd drużyny U8.

Partnerzy główni akademii