W dniach 10 oraz 13 września nasi podopieczni wzięli udział w turniejach piłkarskich „Lututów w grze”, organizowanych przez Piłkarską Akademię Lututów. Były to pierwsze tego typu występy małych Królewskich.

Dzieciaki rozgrywały swoje mecze w dwóch kategoriach wiekowych – 2010 i młodsi oraz 2012 i młodsi. Obie drużyny mierzyły się między innymi z Piłkarską Akademią Lututów, Piłkarzem Sokolniki czy Prosną Wieruszów.

– Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko – powiedział po turnieju trener Andrzej Łakomiak, sprawujący opiekę nad obiema drużynami. – To dopiero pierwsze nasze występy, a już jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych dzieciaków. Potrzebujemy jeszcze dużo czasu, ale wszystko jest na dobrej drodze. Rozwijamy się, małych graczy przybywa, chętnie pracują na treningach i są efekty i czekamy na kolejne.

– Niebawem rozegramy kilka sparingów – mówił trener Łukasz Łakomiak. – Przygotowujemy powoli mecz z LZS Pątnów i WKS’em Wieluń. Chcemy grać jak najwięcej. To gwarancja rozwoju naszych podopiecznych. Z występów w Lututowie jesteśmy bardzo zadowoleni.

To nie koniec rywalizacji z udziałem Królewskich Złoczew. Już 17 września o 17:00 pojawimy się na trzecim, ostatnim już turnieju w Lututowie.

Partnerzy główni akademii