21.08., sobotnim popołudniem odbyła się pierwsza edycja złoczewskiego turnieju piłkarskiego dla najmłodszych „Radość z gry”. W rozgrywkach toczących się na boisku przy budynku urzędu gminy wzięło udział 6 zespołów.

Początek piłkarskich zmagań wyznaczony został na godzinę 14:00 i to właśnie i tej porze rozegrano pierwsze mecze. Od samego początku widać było ogromne zaangażowanie ze strony każdego, nawet najmniejszego, zawodnika biorącego udział w zawodach.

Na murawie znaleźli się reprezentanci klubów: AKS SMS Łódź, BS Talent Łódź, UMKS Korab Łask, KP Krążkowy i oczywiście dwie drużyny Królewskich – w tym jedną złożoną z roczników 2015 i 2016 – wystawili do gry trenerzy naszej akademii.

Dla naszych piłkarzy była to możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w starciu z innymi, dobrymi zespołami. Najważniejszy cel takich spotkań – jak sama nazwa mówi – to radość z gry. I właśnie tak zachowywali się wszyscy gracze oraz trenerzy w dniu turnieju.

Nie prowadzono klasyfikacji i nie liczono wyników meczu. Na koniec turnieju każdy gracz otrzymał złoty medal, a drużyna pamiątkowy puchar. Oprócz pamiątkowych nagród organizatorzy przygotowali dla wszystkich dzieci torby z przekąskami, jak i również mały poczęstunek w formie bufetu.

Kolejna edycja turnieju, odbędzie się 25 wrześnie i zagrają w niej roczniki 2014 i 2015, ale w dwóch oddzielnych kategoriach wiekowych.

Partnerzy główni akademii