Nasza drużyna skrzatów (rocznik 2014) w niedzielę udała się na turniej do Zduńskiej Woli. Był to pierwszy w historii rocznika występ na tego typu imprezie. Piłkarze Królewskich pokazali się z naprawdę dobrej strony i zanotowali udany występ.

W fazie eliminacyjnej nasze dzieciaki zmierzyły się z WKS’em Wieluń, Football Academy Sieradz, KORAB’em Łask, i Pogonią Zduńska Wola. Dobre mecze w wykonaniu naszych podopiecznych zaowocowały tym, iż w kolejnej rundzie trafiliśmy do grupy rekinów, czyli drużyn, które zajęły dwie pierwsze lokaty w pierwszej rundzie (wyniki nie były liczone, klasyfikację prowadził jedynie organizator w celu dopasowania poziomu drugiej rundy).

W kolejnej części turnieju nasi gracze spisali się równie dobrze, pokazując dobry i widowiskowy futbol, polegający na szybkim odbierze piłki i dużej liczbie pojedynków 1×1. Rozegraliśmy mecze z drużynami: WKS Wieluń (raz jeszcze), Progres Zduńska Wola, Magic Łęczyca, RAP Radomsko.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów, jakie wykonują dzieciaki z tego rocznika – powiedział po turnieju trener Łukasz Łakomiak. Najbardziej cieszy to, że każdy nasz piłkarz grał na bardzo wysokiej intensywności. Wszyscy pracowali w obronie, nikt nie odpuszczał i w efekcie tego mogliśmy cieszyć się z super gry.

Na koniec każda z drużyn, które wzięły udział w turnieju otrzymała złote medale.

Partnerzy główni akademii