Dwa zespoły Królewskich Złoczew wystąpiły w turnieju towarzyskim w Godynicach. Nasi wychowankowie mierzyli się w kategoriach wiekowych U10 oraz U8.

Jako pierwsi wystąpili starsi chłopcy. Zmiksowany zespół z roczników 2014 i 2015 grał ze sobą po raz pierwszy i to było od razu widoczne na boisku. Grze brakowało płynności, a dzieciakom przemyślanych i odważnie podejmowanych decyzji. Pomimo słabszego występu naszej drużyny w grze były przebłyski tego, co tak naprawdę potrafią nasi piłkarze. Na pochwałę z pewnością zasługują chłopcy z rocznika 2015, którzy dobrze prezentowali się w rywalizacji ze starszymi przeciwnikami.

Popołudniem swoje spotkania rozpoczęła drużyna z rocznika 2016 wspomagana trzema kolegami urodzonych w 2017 roku. Trenerzy akademii byli pod ogromnym wrażeniem, jak dojrzale, mądrze i odważnie zagrali tak młodzi chłopcy. W każdym zagraniu dostrzec można było ogromną pewność działania i chęć pokonania każdego przeciwnika. Kilka sytuacji nasi piłkarze zagrali zdecydowanie na poziomie przewyższającym ich wiek, co pokazuje, jak dużo pracy zostało włożone na zajęciach z trenerami.

Królewscy mieli okazję rywalizować z takimi zespołami jak FA Godynice, FA Pabianice, LZS Brąszewice, Maraton Czajków, PA Lututów czy Warta Sieradz.

W żadnym turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

Partnerzy główni akademii